Właściciele małych firm i dylemat

Właściciele małych firm i dylemat

Trudny wybór pomiędzy wzięciem auta w leasing czy na kredyt

Stoisz przed trudną decyzją nabycia pojazdu? Nie wiesz czy brać kredyt, czy może jednak podpisać umowę leasingu? W tym artykule zostały zawarte opinie klientów, którzy są właścicielami małych firm, i którzy zdecydowali się wziąć na samochód leasing. Mimo wszystko, przed podjęciem decyzji warto rozważyć czy naszą firmę stać na takie długoterminowe obciążenie i czy może to nie kredyt będzie lepszą formą finansowania. Oczywiście, jeśli chodzi o umowy leasingowe to jest je o wiele prościej uzyskać niż ma to miejsce w przypadku kredytowania i ogromu formalności z nim związanych.

Anna i leasing finansowy

Długo rozważałam wszystkie za i przeciw. Zdecydowałam się wziąć na samochód leasing. Obawiałam się ukrytych opłat i konieczności płacenia dużych odsetek w kredycie. Nie chciałam też narażać swojej firmy na mocne nadwyrężenie budżetu. Wybrałam leasing finansowy i jestem bardzo zadowolona. Najbardziej podoba mi się to, że praktycznie w żadnym momencie spłaty leasingu moja firma nie jest narażona na jakąś dużą opłatę.

Krzysztof zdecydował się na leasing operacyjny

Nie podobała mi się wizja opłaty całego podatku VAT przy pierwszej racie. Dlatego wziąłem na samochód leasing operacyjny. Co miesiąc płacę raty, a po skończonej umowie, będę miał możliwość wykupu samochodu za osiem procent jego wartości. Dodatkowo w ofercie ” samochody leasing i ubezpieczenie” dostałem duże zniżki na OC i AC. Normalnie nie miałbym, co liczyć na takie upusty, bo kierowcą jestem od niedawna. Jestem bardzo zadowolony z auta i z pewnością zdecyduję się na jego wykup i dalsze użytkowanie – chyba że firma leasingowa zaoferuje mi jakąś świetną ofertę finansowania nowego pojazdu.

Firma Macieja przeżywała kryzys

Dwa lata temu dopadł nas kryzys. Szukaliśmy jakichś źródeł uzyskania dodatkowego kapitału, aby utrzymać płynność finansową. Mieliśmy flotę samochodów, którą zdecydowaliśmy się leasingwykorzystać w leasingu zwrotnym. „Samochód leasing i zastrzyk gotówki” – ta oferta okazała się zbawienna. Dzięki udostępnieniu pojazdów uzyskaliśmy niezbędne pieniądze, a na mocy umowy i tak mogliśmy z nich korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × four =