Dylemat początkującego przedsiębiorcy

Dylemat początkującego przedsiębiorcy

Problem z księgowością

Każdy zaczynający swój biznes przedsiębiorca boryka się z tym samym problemem. Musi zdecydować się, kto i jak będzie rozliczał jego firmę. Po pierwsze, księgowość wykonywana przez samego właściciela firmy. To rozwiązanie ma jednak o wiele więcej minusów niż plusów. Do największych bolączek tego rozwiązania z pewnością można zaliczyć fakt, że bardzo dużo czasu traci się na księgowość, a można by przeznaczyć go na zarządzanie i rozwój swojego przedsiębiorstwa. Zdecydowanie szybszym rozwiązaniem jest księgowość Mokotów. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że niezbędna jest pokaźna wiedza z zakresu rachunkowości pozwalająca na poprawne rozliczenie kosztów i musi być ona na bieżąco aktualizowana, gdyż bardzo często są wydawane nowe interpelacje powodujące kolejne zmiany w przepisach i trzeba się do nich niezwłocznie zastosować. W przypadku pominięcia zmian i kontynuacji starego, niepoprawnego już sposobu rozliczania prawdopodobnie dojdzie do konieczności zapłacenia kar finansowych, które mogą osiągać wysokie stawki. Takiego ryzyka nie będzie, gdy wybrana zostanie księgowość Mokotów.

Zewnętrzna księgowość

Wybierając zewnętrzną księgowość każdy przedsiębiorca ma pewność, że firmowe faktury i pozostałe dokumenty zostaną rozliczone poprawnie. Dodatkowo nie musi on się przejmować urzędami księgowość Mokotów
i ZUS-em. Wszelkie formalności z tymi urzędami wykonują bowiem przydzieleni księgowi. Dotyczy to między innymi składania dokumentów takich jak np. VAT-owskie czy o zatrudnieniu nowych pracowników itd. Księgowość Mokotów zajmuje się bowiem rozliczaniem nie tylko jednoosobowych działalności gospodarczych lecz również większych firm, które zatrudniają pracowników na etat. Bardzo ważne jest, żeby sprawdzać czy dane biuro rachunkowe posiada ubezpieczenie OC. Jest ono wymagane, aby świadczyć takie usługi. To właśnie z tego ubezpieczenia wypłacane są wszelkie wyrównania w przypadków błędów w rozliczeniu wynikających z pomyłek księgowych. Oczywiście przedsiębiorca w całym tym procesie niemalże nie uczestniczy, bo to księgowi są jego reprezentantami przed urzędami i do nich należy wyjaśnianie wszelkich wątpliwości. Zewnętrzna księgowość Mokotów jest bez wątpienia bardzo dobrym i tanim rozwiązaniem dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz małych i średnich firm zatrudniających kilku pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + twelve =